Κυριακή 28 Νοεμβρίου 2021

ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ Α.Ο ΜΕΛΑΜΠΩΝ 1 - 2

Πηγή φωτογραφίας ΕΔΩ

Παρακολουθήστε βίντεο με φάσεις του αγώνα ΕΔΩ

Αυτή η ομαδάρα πήρε σήμερα ένα τεράστιο 3ποντο σε μια πολύ δύσκολη έδρα...Με μια πραγματικά έξυπνη εμφάνιση οι ποδοσφαιριστές μας έδειξαν από την αρχή πως θέλουν και αυτή την νίκη...Χωρίς όλους τους παίκτες στην διάθεση του αλλά με έξυπνα στημένη εντεκάδα και πάλι ο προπονητής της ομάδας μας Νικήτας Πατεράκης ξεκλείδωσε την καλά οργανωμένη άμυνα του αντιπάλου αφού παράταξε την ομάδα σωστά για να πάρει το μεγάλο διπλό και δικαιώθηκε...Με επιθετικές τάσεις και ένα γκολ στα πρώτα 32 λεπτά οι αντίπαλοι τα βρήκαν σκούρα αφού προηγήθηκε και δοκάρι από τον Χονδρογιάννη στο 51ο λεπτό ύστερα από δύσκολη απόκρουση του αντίπαλου τερματοφύλακα, ώσπου φτάσαμε στο γκολ της ισοφάρισης από τον Νίκο Μπαρκάτσα στο 63ο λεπτό έπειτα από την μοναδική στον αγώνα αδράνεια της άμυνας μας.

Οι επιθετικές διαθέσεις όμως των φιλοξενουμένων δεν σταμάτησαν εδώ δείχνοντας ψυχή, βγάζοντας πείσμα, όρεξη και θέληση κατάφεραν να επαναφέρουν την τάξη με το δεύτερο πανέμορφο γκολ στο 71ο λεπτό και αυτό από τον Χρήστο Χονδρογιάννη ύστερα από καταπληκτική ασιστ του Χρήστο Καμπουράκη επικυρώνοντας και αυτή την νίκη.

Συγχαρητήρια σε όλους τους παίκτες της ομάδας μας για την υπερπροσπάθεια που κατέβαλαν.....Σήμερα για άλλη μια φορά μας έκαναν περήφανους

Μένουμε στις υψηλές θέσεις στην βαθμολογία και παραμένουμε σφικτά δεμένοι σαν ομάδα και σαν οικογένεια....Ευχαριστούμε τους 30 και πλέον πιστούς φιλάθλους που μας ακολούθησαν έκτος και πιστεύουμε πως τους βγάλαμε ασπροπρόσωπους αφού μας εμπιστευθήκαν και αφιέρωσαν αυτό το σημαντικό γι’ αυτούς απόγευμα στην αγαπημένη μας ομάδα!!!

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  ΚΥΡΙΑΚΗ  28/11/21

ΟΜΑΔΑ                        Β.           ΑΓ.            Ν-Ι-Η         ΓΚΟΛ

1. ΜΕΛΑΜΠΕΣ                  9            3               3-0-0        11-2

2. ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ           9            4               3-0-1         9-4

3. ΡΟΥΣΤΙΚΑ                      9            4               3-0-1        14-7

4. ΛΙΒΑΣ.                           9            4               3-0-2        25-11

5. ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ                4            4               1-1-2         5-10

6. ΓΕΡΑΚΙΑ ΓΕΡΑΝΙΟΥ       1             5               0-1-4        5-20

7. ΑΓ ΓΑΛΗΝΗ                   0            3               0-0-3         1-16