Κυριακή 8 Δεκεμβρίου 2019

ΛΙΒΑΣ - Α.Ο ΜΕΛΑΜΠΩΝ 1-0

ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ Α.Ο ΜΕΛΑΜΠΩΝ......ΣΤΟ 88 ΛΕΠΤΟ ΤΟ ΓΚΟΛ ΤΗΣ ΝΙΚΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΛΙΒΑ!

Την ήττα γνώρισε η ομάδα μας για την 9τη αγωνιστική στην Β' ΕΠΣΡ απο τον Λίβα, με σκορ 1-0.

Το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο σε φάσεις και απόδοση και κρίθηκε σε ένα γκολ, στο 88ο λεπτό.Στο αμέσως επόμενο λεπτό είχαμε και την οριστική διακοπή του αγώνα και αποβολή με απευθείας κόκκινη παίκτη του Λίβα για εσκεμένο κτύπημα σε ποδοσφαιριστή μας.

Δυστυχώς κάποια περιστατικά εντός των γηπέδων αποδεικνύουν ότι το ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο δεν κάνει βήματα μπροστά, αλλά πίσω! Καμία ένταση και κανένας λόγος δεν αιτιολογεί τη βία εντός κι εκτός γηπέδων! Πόσο μάλλον να την προκαλεί αγωνιζόμενος ποδοσφαιριστής!!! Το περιστατικό είναι καταδικαστέο και ως τέτοιο πρέπει να αντιμετωπιστεί!!!

Περιμένουμε ακόμα να το καταδικάσει με ανακοίνωση της και η αόρατη διοίκηση του Λίβα (αν υπάρχει διοίκηση).

Αναφορικά με το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση και μας στέρησε τον βαθμό της ισοπαλίας, τον οποίο κατά κοινή ομολογία δικαιούμαστε βάσει απόδοσης, δεν χρειάζονται πολλά σχόλια.

Μετά την νέα απώλεια  βαθμών, η ομάδα μας παρέμεινε στους 8 βαθμούς και συνεχίζει με μεγαλύτερη πίστη την προσπάθεια στο φετινό ανταγωνιστικό πρωτάθλημα.